WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın
33201

TUZ ODASI

TÜRKİYEDE TEK FAYDALI MODEL PATENTİ OLAN HALOJENERATÖR KULLANAN  KURULUŞUMUZ TUZ ODASI KURMAKTA VE  HALOJENERATOR İZMİR BAYİLİĞİNİ YAPMAKTADIR.
 
Haloterapi (yunanca halos = tuz) tuz terapisidir. Haloterapinin kaynagı speleoterapi tuz magaralarına dayanır. Polonyadaki madenlerde çalısan isçilerin astım ve akciger hastalıklarının mucizevi bir sekilde iyilestigini kesfetmeleriyle baslamıstır. Yapılan arastırmalar, bunun tuzun etkisi oldugunu ortaya koymustur.
 
Tuz odaları yer, tavan ve duvarlar olmak üzere, kuru kaya tuzuyla kaplanmıstır. Bu kaplama atmosferdeki neme karsı bir koruma görevi görür ve ortamın aseptik özelliginin korunmasında yardımcı olur.
 
Tuz odalarında bulunan sirkülasyon makinası, havaya, 1-5 mikron arasındaki ebatlarda tuz zerrecikleri püskürtür. Bu partiküller, solunum yoluyla önce cigerlere ve daha sonra vücudun diger noktalarına ulasır. Tuz odasında, rahat bir sekilde sadece nefes alarak terapi saglanır. Seanslar 10-40 dakika arasındadır.
 
FİNNSAUNA bir ilke imza attı. Çeşitli sağlık problemlerine iyi Geldiği saptanan Tuz Odalarını İZMİR ve Ege Bölgesinde imalata başladı.
 
 
  Yılda üç kür uygulanıyor :  FİNNSAUNA, İZMİR ve EGE BÖLGESİNDE kuracağı  Tuz Odalarının yapımı, kurulumu ve işleyişi konuları hakkında da bilgi verdi.  "Her tarafı tuzla kaplanmış bir odayı düşünün Tavanda, duvarlarda ve yerde ama her yerde tuz var. Odada yapay bir iklimiendirme uygulanmakta 22-24 derece sıcaklık, yüzde 40 ila 60 oranında nem sabitlenmiş, çift ventilasyonla ve güçlü klimalarla içerideki hava sürekli temizleniyor. Tuz Jeneratörü özel aygıt belli zaman dilimlerinde bir çeşit özel tuzu aerosol halinde odaya püskürtmekte. Odaya girerken hijyenin daimi olması için özel giysiler giyilmesi başa ve ayaklara galoşlar giyilmesi zorunlu. İçerideki şezlonglarda iyileştirici etkiye sahip tuzu solumaya başlıyorsunuz. Alternatif Tedavi süresinin bir standardı var. Yılda 3 Kür tavsiye ediliyor. 10 seanstan oluşuyor "Çocuklarda 30 dakika, yetişkinlerde ise 45 dakika süreyi içeriyor.Tuz Odalarının; Dünyada bilindiği gibi Alternatif (Astım ve kronik bronşit, üst solunum yolu hastalıkları, deri hastalıkları, üşütme, soğuk algınlığı, allerjik Rinit ve, yoğun iş stresinden ve yaşadığı günün stresinden diğer allerjik rahatsızlıklar sinüzit gribal enfeksiyon (egzama vb) sedef kaynaklanan Sinirsel rahatsızlıklar) Hastalıklara iyi geliyor. Sağlıklı insanların da sağlıklarını devam ettirmek için tuz odalarından yararlanabilirler. Hasta olmak gerekmiyor.Rusyada ve Avrupada Futbolcuların başarısı Tuz odalarına bağlı olduğu bilinmektedir.
Etkileri (Faydaları)
 
Sakinlik ve Huzur
 
Daha İyi Hissetme
 
Geliştirilmiş Konsantrasyon, Odaklanma, Dayanıklılık ve Canlılık
 
Daha Kolay Stres Yönetim Becerisi
 
Enerji ve Fiziksel Performans Artışı
 
Jet lag ve Deniz Tutması Etkileri Azalması
 
Daha Az Sinirlilik ve Anksiyete
 
Harcadığımız Enerjiyi Tekrar Yerine Koyma,
 
Vücudun Dengesini ve Esnekliğini Sağlama,
 
Kas Tepkimesinde Artış
 
Hücrelerimize Giren Oksijen Miktarında Artış
 
Stres ve Tansiyonda Dengeleyici Etki
 
Cinsel Performans Artışı
 
Gençleştirici Etki
 
Yorgunluğu Giderici Etki
 
Aşırı Sıcaklara Karşı Dayanıklılık
 
Cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer modern elektronik cihazlar tarafından üretilen elektro-manyetik alanların olumsuz etkilerini karşı doğal bağışıklık artması.
 
Genel Olarak Daha İyi Bir Yaşam Kalitesi